1 i 2 grupa uczniów już w Hiszpanii

Drukuj PDF

 

Podbój pięknej Walencji w Hiszpanii

przez młodych praktykantów ZS Nr 2 CKU w Pyrzycach

Projekt "Dziś zagraniczna praktyka- jutro zawodowy sukces" finansowany ze środków Unii Europejskiej, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, którego beneficjentem jest Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach, daje uczniom możliwość aktywnej nauki zawodu w zagranicznych przedsiębiorstwach, doskonalenia umiejętności językowych, a także poznawania kultury krajów europejskich.

Atmosfera wyjazdu, to nie tylko pakowanie i ważenie walizek, łzy rodziców przy pożegnaniu, oglądanie w internecie stron o przyszłym zakładzie pracy czy sprawdzanie miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas 4-tygodniowego pobytu?to również przekonanie, że oto przed tymi młodymi ludźmi stoi ogromna szansa rozwoju i samorealizacji.

15 maja 2017r. praktyki zawodowe w Hiszpanii rozpoczęło 16 uczniów z klasy III Technikum Zawodowego: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik pojazdów samochodowych oraz II Technikum Zawodowego: technik hotelarstwa.
Hotele, restauracje i zakłady samochodowe w Walencji pozyskały tego dnia nowych, młodych i zdolnych pracowników. Praktyki potrwają do 9 czerwca i łączyć będą naukę, pracę i odpoczynek. Uczniowie nabędą nowe umiejętności w swoich branżach, zdobywając w ten sposób doświadczenie oraz kontakty, które na pewno zaowocują im w przyszłości.

Życzymy wytrwałości i udanego pobytu!