Festiwal Czytania w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

Drukuj PDF

Od 13 do 15 października 2017 roku w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbywał się już po raz piąty Festiwal Czytania. Odkrywcy Wyobraźni - niezwykłe wydarzenie kulturalne, poświęcone książkom i czytelnictwu, gromadzące największe gwiazdy polskiej sceny, literatury, dziennikarstwa czy telewizji, przyciągające rzesze szczecinian. Szczecinian i nie tylko, gdyż nie zabrakło tam i nas.

W piątkowe popołudnie pojechałyśmy z uczniami naszej szkoły, by wziąć udział w uroczystym otwarciu festiwalu, którego dokonał Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz posłuchać niezwykłych głosów znanych ludzi.

Krystyna Czubówna, najbardziej znana polska lektorka swym zaczarowanym głosem przeniosła nas w obszar "Sekretnego życia drzew" Petera Wohlbena, a Ewa Kasprzyk, znana aktorka, przeczytała fragment biografii największej polskiej himalaistki Wandy Rutkiewicz ("Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci" Anny Kamińskiej).

W Festiwalu Czytania wzięli udział: Karolina Olejniczak, Nikola Nowakowska i Eliza Łuc z II TE, Paulina Migdał i Dorota Szczucka z III TH oraz Kacper Małolepszy z I TMR wraz z opiekunkami - bibliotekarkami - Joanną Pniewską i Agatą Grabowicz.

Polecam wszystkim! Rzadko zdarza się możliwość spotkania w tak krótkim czasie tylu znanych, wyjątkowych ludzi, posłuchania tylu pięknych tekstów w tak niezwykłych interpretacjach!

Joanna Pniewska